VFJA1491P-25.000M-25.000M
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD Module, No Lead |
| Type | Clock Generator, Jitter Attenuator |
| Supplier Device Package | SMD |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Output | - |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.45V |
| P L L | - |
| Input | - |
| Ratio - Input: Output | - |
| Differential - Input: Output | - |
| Divider/ Multiplier | Yes/No |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| R E A C H Status | Vendor is not defined |
| China Ro H S Status | Orange Symbol: Safe for use during the environmental protection period |
Product Overview
The VFJA1491P-25.000M-25.000M is a clock generators, plls & synthesizers in the Clock Generation family manufactured by CTS Corporation. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 6-SMD Module, No Lead.
This device comes in a 6-SMD Module, No Lead package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 1.071 units of VFJA1491P-25.000M-25.000M in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the VFJA1491P-25.000M-25.000M in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 1.071 units of VFJA1491P-25.000M-25.000M in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the VFJA1491P-25.000M-25.000M available in?
The VFJA1491P-25.000M-25.000M by CTS Corporation is available in a 6-SMD Module, No Lead package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for VFJA1491P-25.000M-25.000M?
Unit pricing for VFJA1491P-25.000M-25.000M starts at $44.87 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.