LDI812C-3.3SFA
Active
46.800 In Stock
PackageSC-74A, SOT-753
MountSurface Mount
Lifecycleactive
ManufacturerD Components
Pricing
1+
Technical Specifications
CategoryIntegrated Circuits (ICs)/Linear Controllers
Product StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Output TypeFixed
Voltage - Input ( Max)16V
Supplier Device PackageSOT-23-5
Current - Supply ( Max)-
Current - Output50mA
Current - Quiescent ( Iq)1.8 µA
Control Features-
Output ConfigurationPositive
Voltage - Output ( Min/ Fixed)3.3V
Voltage - Output ( Max)-
Number of Regulators1
Voltage Dropout ( Max)0.41V @ 10mA