TLE9868QXB20XUMA4
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules |
| Product Status | Active |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Speed | 20MHz |
| Connectivity | LINbus, SPI, SSC, UART |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| R A M Size | 4K x 8 |
| Numberof I/ O | 10 |
| Program Memory Type | Flash |
| Core Size | 32-Bit |
| E E P R O M Size | 4K x 8 |
| Data Converters | A/D 2x8/10b SAR, 14b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Voltage- Supply( Vcc/ Vdd) | 5.5V ~ 28V |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The TLE9868QXB20XUMA4 is a microcontrollers (mcu) in the Microcontrollers & Processors family manufactured by Infineon Technologies. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules, Product Status: Active, Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad, Peripherals: DMA, WDT, Speed: 20MHz.
This device comes in a 48-VFQFN Exposed Pad package.
FPGACenter currently has 6.942 units of TLE9868QXB20XUMA4 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TLE9868QXB20XUMA4 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 6.942 units of TLE9868QXB20XUMA4 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TLE9868QXB20XUMA4 available in?
The TLE9868QXB20XUMA4 by Infineon Technologies is available in a 48-VFQFN Exposed Pad package. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TLE9868QXB20XUMA4?
Unit pricing for TLE9868QXB20XUMA4 starts at $3.04 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.