TLF4277ELXUMA1
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Supply Controllers, Monitors |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Input | - |
| Supplier Device Package | PG-SSOP-14-EP |
| Voltage - Supply | - |
| Applications | Power Supply Monitor, Overvoltage Protection |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The TLF4277ELXUMA1 is a power supply controllers & monitors in the Power Supervisors & Control family manufactured by Infineon Technologies. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Power Supply Controllers, Monitors, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad.
This device comes in a 14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 9.600 units of TLF4277ELXUMA1 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TLF4277ELXUMA1 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 9.600 units of TLF4277ELXUMA1 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TLF4277ELXUMA1 available in?
The TLF4277ELXUMA1 by Infineon Technologies is available in a 14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TLF4277ELXUMA1?
Unit pricing for TLF4277ELXUMA1 starts at $0.3947 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.