MVF30NN152CKU26
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 176-LQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 176-HLQFP (24x24) |
| Voltage - I/ O | 3.3V |
| Speed | 266MHz |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A5 |
| Number of Cores/ Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Co- Processors/ D S P | Multimedia; NEON™ MPE |
| R A M Controllers | LPDDR2, DDR3, DRAM |
| Graphics Acceleration | Yes |
| Display & Interface Controllers | DCU, GPU, LCD, VideoADC, VIU |
| Ethernet | 10/100Mbps (2) |
| S A T A | - |
| U S B | USB 2.0 OTG + PHY (1) |
| Security Features | - |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | 3A991A2 |
| H T S U S | 8542.31.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The MVF30NN152CKU26 is a microcontrollers (mcu) in the Microcontrollers & Processors family manufactured by NXP Semiconductors. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Package / Case: 176-LQFP Exposed Pad, Supplier Device Package: 176-HLQFP (24x24).
This device comes in a 176-LQFP Exposed Pad package.
FPGACenter currently has 1.536 units of MVF30NN152CKU26 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the MVF30NN152CKU26 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 1.536 units of MVF30NN152CKU26 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the MVF30NN152CKU26 available in?
The MVF30NN152CKU26 by NXP Semiconductors is available in a 176-LQFP Exposed Pad package. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for MVF30NN152CKU26?
Unit pricing for MVF30NN152CKU26 starts at $22.73 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.