NB7NQ621MMUTWG
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Application | DisplayPort |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-XFQFN Exposed Pad |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Number of Channels | 4 |
| Supplier Device Package | 38-X2QFN (4.05x4.5) |
| Data Rate ( Max) | 12Gbps |
| Output | CML |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Input | CML |
| Signal Conditioning | Input Equalization |
| Base Product Number | NB7NQ621 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The NB7NQ621MMUTWG is a signal buffers, repeaters & splitters in the Bus Interface family manufactured by Onsemi. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Signal Buffers, Repeaters, Splitters, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Application: DisplayPort, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 38-XFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 20.697 units of NB7NQ621MMUTWG in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the NB7NQ621MMUTWG in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 20.697 units of NB7NQ621MMUTWG in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the NB7NQ621MMUTWG available in?
The NB7NQ621MMUTWG by Onsemi is available in a 38-XFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for NB7NQ621MMUTWG?
Unit pricing for NB7NQ621MMUTWG starts at $1.48 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.