NL17SZ74USG-L22190
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Flip Flops |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Type | D-Type |
| Output Type | Complementary |
| Functions | Set(Preset) and Reset |
| Supplier Device Package | US8 |
| Number of Elements | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max C L | 5ns @ 5V, 50pF |
| Current - Quiescent ( Iq) | 1 µA |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Input Capacitance | 2.5 pF |
| Series | 17SZ |
| Base Product Number | 17SZ74 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The NL17SZ74USG-L22190 is a flip-flops in the Sequential Logic family manufactured by Onsemi. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Flip Flops, Product Status: Active, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width).
This device comes in a 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 939 units of NL17SZ74USG-L22190 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the NL17SZ74USG-L22190 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 939 units of NL17SZ74USG-L22190 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the NL17SZ74USG-L22190 available in?
The NL17SZ74USG-L22190 by Onsemi is available in a 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for NL17SZ74USG-L22190?
Unit pricing for NL17SZ74USG-L22190 starts at $1.26 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.