ADBF534WBBCZ4B03
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/DSP (Digital Signal Processors) |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 208-FBGA, CSPBGA |
| Type | Fixed Point |
| Interface | CAN, SPI, SSP, TWI, UART |
| Supplier Device Package | 208-CSPBGA (17x17) |
| Clock Rate | 400MHz |
| Non- Volatile Memory | External |
| On- Chip R A M | 132kB |
| Voltage - I/ O | 2.50V, 3.30V |
| Voltage - Core | 1.20V |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | 3A991A2 |
| H T S U S | 8542.31.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The ADBF534WBBCZ4B03 is a dsp - digital signal processors in the Microcontrollers & Processors family manufactured by Rochester Electronics. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/DSP (Digital Signal Processors), Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 208-FBGA, CSPBGA.
This device comes in a 208-FBGA, CSPBGA package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 4.260 units of ADBF534WBBCZ4B03 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the ADBF534WBBCZ4B03 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 4.260 units of ADBF534WBBCZ4B03 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the ADBF534WBBCZ4B03 available in?
The ADBF534WBBCZ4B03 by Rochester Electronics is available in a 208-FBGA, CSPBGA package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for ADBF534WBBCZ4B03?
Unit pricing for ADBF534WBBCZ4B03 starts at $28.03 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.