ADP3419JRM-REEL
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Gate Drivers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Input Type | - |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Voltage - Supply | 4.6V ~ 6V |
| Channel Type | Synchronous |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | - |
| Logic Voltage - V I L, V I H | - |
| Current - Peak Output ( Source, Sink) | - |
| High Side Voltage - Max ( Bootstrap) | 30 V |
| Rise / Fall Time ( Typ) | - |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The ADP3419JRM-REEL is a gate drivers in the LED & Motor Drivers family manufactured by Rochester Electronics. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Gate Drivers, Product Status: Active, Operating Temperature: -, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width).
This device comes in a 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 49.986 units of ADP3419JRM-REEL in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the ADP3419JRM-REEL in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 49.986 units of ADP3419JRM-REEL in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the ADP3419JRM-REEL available in?
The ADP3419JRM-REEL by Rochester Electronics is available in a 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for ADP3419JRM-REEL?
Unit pricing for ADP3419JRM-REEL starts at $1.10 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.