CY7B9950AI
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Type | Clock Buffer, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Output | LVTTL |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V, 2.97V ~ 3.63V |
| P L L | Yes |
| Input | LVCMOS, LVTTL |
| Ratio - Input: Output | 1:8 |
| Differential - Input: Output | No/No |
| Divider/ Multiplier | Yes/Yes |
| E U Ro H S Status | RoHS non-compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The CY7B9950AI is a clock generators, plls & synthesizers in the Clock Generation family manufactured by Rochester Electronics. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 32-TQFP.
This device comes in a 32-TQFP package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 45.306 units of CY7B9950AI in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the CY7B9950AI in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 45.306 units of CY7B9950AI in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the CY7B9950AI available in?
The CY7B9950AI by Rochester Electronics is available in a 32-TQFP package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for CY7B9950AI?
Unit pricing for CY7B9950AI starts at $5.34 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.