SI5395E-A13080-GMR
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-TFLGA |
| Type | Clock Multiplier, Jitter Attenuator |
| Supplier Device Package | 64-LGA (9x9) |
| Frequency - Max | 25MHz, 50MHz, 100MHz, 125MHz, 200MHz, 156.25MHz, 312.5MHz, 322.265625MHz, 625MHz, 644.53125MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V |
| P L L | Yes |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Ratio - Input: Output | 4:12 |
| Differential - Input: Output | Yes/Yes |
| Divider/ Multiplier | Yes/No |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The SI5395E-A13080-GMR is a clock generators, plls & synthesizers in the Clock Generation family manufactured by Skyworks Solutions. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 64-TFLGA.
This device comes in a 64-TFLGA package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 566 units of SI5395E-A13080-GMR in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the SI5395E-A13080-GMR in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 566 units of SI5395E-A13080-GMR in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the SI5395E-A13080-GMR available in?
The SI5395E-A13080-GMR by Skyworks Solutions is available in a 64-TFLGA package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for SI5395E-A13080-GMR?
Unit pricing for SI5395E-A13080-GMR starts at $109.41 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.