DP83867ISRGZT
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Controllers Interface |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Current - Supply | 157mA |
| Functions | Physical Layer Controller |
| Interface | Serial |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Standards | 10/100/1000 Base-TX PHY |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V, 1.71V ~ 1.89V, 0.95V ~ 1.155V |
| Protocol | Ethernet |
| Base Product Number | DP83867 |
| Packaging | Dasenic-Reel® |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The DP83867ISRGZT is a interface controllers in the Interface Controllers & Modules family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Controllers Interface, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad, Current - Supply: 157mA.
This device comes in a 48-VFQFN Exposed Pad package.
FPGACenter currently has 9.061 units of DP83867ISRGZT in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the DP83867ISRGZT in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 9.061 units of DP83867ISRGZT in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the DP83867ISRGZT available in?
The DP83867ISRGZT by Texas Instruments is available in a 48-VFQFN Exposed Pad package. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for DP83867ISRGZT?
Unit pricing for DP83867ISRGZT starts at $8.81 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.