SN74AUP1G32DSFR
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Gates and Inverters |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Inputs | 2 |
| Current - Quiescent ( Max) | 500 nA |
| Logic Type | OR Gate |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max C L | 6.4ns @ 3.3V, 30pF |
| Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.9V |
| Logic Level - High | 1.6V ~ 2V |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The SN74AUP1G32DSFR is a gates & inverters in the Combinational Logic family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Gates and Inverters, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Features: -, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 6-XFDFN package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 38.297 units of SN74AUP1G32DSFR in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the SN74AUP1G32DSFR in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 38.297 units of SN74AUP1G32DSFR in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the SN74AUP1G32DSFR available in?
The SN74AUP1G32DSFR by Texas Instruments is available in a 6-XFDFN package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for SN74AUP1G32DSFR?
Unit pricing for SN74AUP1G32DSFR starts at $0.1009 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.