SN75LVCP600SDSKR
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Current - Supply | 32mA |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Number of Channels | 1 |
| Supplier Device Package | 10-SON (2.5x2.5) |
| Data Rate ( Max) | 6Gbps |
| Output | CML |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Input | CML |
| Delay Time | 280ps |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Capacitance - Input | - |
| Applications | SAS, SATA |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 2 (1 Year,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The SN75LVCP600SDSKR is a signal buffers, repeaters & splitters in the Bus Interface family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Signal Buffers, Repeaters, Splitters, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad.
This device comes in a 10-WFDFN Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 6.288 units of SN75LVCP600SDSKR in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the SN75LVCP600SDSKR in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 6.288 units of SN75LVCP600SDSKR in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the SN75LVCP600SDSKR available in?
The SN75LVCP600SDSKR by Texas Instruments is available in a 10-WFDFN Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for SN75LVCP600SDSKR?
Unit pricing for SN75LVCP600SDSKR starts at $2.30 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.