SN75LVPE5412RUAR
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | 42-WFQFN Exposed Pad |
| Current - Supply | - |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Number of Channels | 4 x 1:2 |
| Supplier Device Package | 42-WQFN (3.5x9) |
| Data Rate ( Max) | 32Gbps |
| Output | Differential |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Input | Differential |
| Delay Time | 90ps |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Capacitance - Input | 1.6 pF |
| Applications | DisplayPort, PCI Express, SAS, SATA |
| E U Ro H S Status | Vendor omitted MSL Rating information |
| M S L Rating | 2 (1 Year,30°C/60%RH) |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The SN75LVPE5412RUAR is a signal buffers, repeaters & splitters in the Bus Interface family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Signal Buffers, Repeaters, Splitters, Product Status: Active, Operating Temperature: 0°C ~ 85°C (TA), Mounting Type: -, Package / Case: 42-WFQFN Exposed Pad.
This device comes in a 42-WFQFN Exposed Pad package with - mounting.
FPGACenter currently has 5.334 units of SN75LVPE5412RUAR in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the SN75LVPE5412RUAR in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 5.334 units of SN75LVPE5412RUAR in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the SN75LVPE5412RUAR available in?
The SN75LVPE5412RUAR by Texas Instruments is available in a 42-WFQFN Exposed Pad package with - mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for SN75LVPE5412RUAR?
Unit pricing for SN75LVPE5412RUAR starts at $9.65 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.