SNJ54S139W
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-CFlatPack |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Supplier Device Package | 16-CFP |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Current - Output High, Low | 1mA, 20mA |
| Circuit | 1 x 2:4 |
| Independent Circuits | 2 |
| Series | 54S |
| Packaging | Tube |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | Vendor omitted MSL Rating information |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The SNJ54S139W is a signal switches, mux & decoders in the Combinational Logic family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Signal Switches, Multiplexers, Decoders, Product Status: Active, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 16-CFlatPack.
This device comes in a 16-CFlatPack package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 3.528 units of SNJ54S139W in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the SNJ54S139W in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 3.528 units of SNJ54S139W in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the SNJ54S139W available in?
The SNJ54S139W by Texas Instruments is available in a 16-CFlatPack package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for SNJ54S139W?
Unit pricing for SNJ54S139W starts at $14.18 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.