TS3DV642RUARQ1
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 42-WFQFN Exposed Pad |
| Type | Multiplexer/Demultiplexer |
| Supplier Device Package | 42-WQFN (3.5x9) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Current - Output High, Low | - |
| Circuit | 12 x 1:2 |
| Independent Circuits | 1 |
| E U Ro H S Status | Vendor omitted MSL Rating information |
| M S L Rating | 2 (1 Year,30°C/60%RH) |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The TS3DV642RUARQ1 is a signal switches, mux & decoders in the Combinational Logic family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Signal Switches, Multiplexers, Decoders, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 42-WFQFN Exposed Pad.
This device comes in a 42-WFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 7.108 units of TS3DV642RUARQ1 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TS3DV642RUARQ1 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 7.108 units of TS3DV642RUARQ1 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TS3DV642RUARQ1 available in?
The TS3DV642RUARQ1 by Texas Instruments is available in a 42-WFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TS3DV642RUARQ1?
Unit pricing for TS3DV642RUARQ1 starts at $2.25 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.