ADG441ABCHIPS
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Product Status | Last Time Buy |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Die |
| Supplier Device Package | Die |
| Number of Circuits | 4 |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Switch Circuit | SPST - NC |
| On- State Resistance ( Max) | 70Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 10.8V ~ 13.2V, ±13.5V ~ 16.5V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | 10.8V ~ 13.2V, ±13.5V ~ 16.5V |
| -3db Bandwidth | - |
| Channel-to- Channel Matching (Δ Ron) | 4Ohm |
| Switch Time ( Ton, Toff) ( Max) | 110ns, 60ns |
| Charge Injection | 1pC |
| Channel Capacitance ( C S(off), C D(off)) | 4pF, 4pF |
| Current - Leakage ( I S(off)) ( Max) | 500pA |
| Crosstalk | -100dB @ 1MHz |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | Vendor is not defined |
| U S E C C N | Provided as per user requirements |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The ADG441ABCHIPS is a analog switches & multiplexers in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Analog Devices.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers, Product Status: Last Time Buy, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: Die.
This device comes in a Die package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 1.808 units of ADG441ABCHIPS in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the ADG441ABCHIPS in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 1.808 units of ADG441ABCHIPS in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the ADG441ABCHIPS available in?
The ADG441ABCHIPS by Analog Devices is available in a Die package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for ADG441ABCHIPS?
Unit pricing for ADG441ABCHIPS starts at $4.33 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.