HMC858LC4B
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | Programmable Output |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TFCQFN Exposed Pad |
| Number of Channels | 1 |
| Supplier Device Package | 24-CSMT (4x4) |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | - |
| On- State Resistance ( Max) | - |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 14GHz |
| Applications | Telecommunications |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The HMC858LC4B is a analog switches - special purpose in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Analog Devices. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Features: Programmable Output, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 24-TFCQFN Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 4.419 units of HMC858LC4B in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the HMC858LC4B in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 4.419 units of HMC858LC4B in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the HMC858LC4B available in?
The HMC858LC4B by Analog Devices is available in a 24-TFCQFN Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for HMC858LC4B?
Unit pricing for HMC858LC4B starts at $224.00 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.