THL3502-B
ActivePricing
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/LED Drivers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency | 10MHz |
| Type | Power Switch |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Voltage - Output | 35V |
| Current - Output / Channel | 100mA |
| Number of Outputs | 24 |
| Topology | - |
| Voltage - Supply ( Max) | 5.5V |
| Voltage - Supply ( Min) | 3V |