MSTM-S3-TR-16.384M
ObsoletePricing
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Application Specific |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 18-DIP Module |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Max | 16.384MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Output | Clock |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| P L L | Yes |
| Input | Clock |
| Ratio - Input: Output | 2:2 |
| Differential - Input: Output | No/No |
| Main Purpose | Ethernet, Stratum |
| E U Ro H S Status | RoHS non-compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |