SCG2500-77.76M
ActivePricing
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SMD Module |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Max | 77.76MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| P L L | Yes |
| Input | Clock |
| Ratio - Input: Output | 3:1 |
| Differential - Input: Output | No/No |
| Divider/ Multiplier | Yes/No |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |