LDI75L3.3UA
Active
5.694 In Stock
PackageTO-243AA
MountSurface Mount
Lifecycleactive
ManufacturerD Components
Pricing
1+
Technical Specifications
CategoryIntegrated Circuits (ICs)/Linear Controllers
Product StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Output TypeFixed
Voltage - Input ( Max)24V
Supplier Device PackageSOT-89
Current - Supply ( Max)-
Current - Output100mA
Current - Quiescent ( Iq)-
Control Features-
Output ConfigurationPositive
Voltage - Output ( Min/ Fixed)3.3V
Voltage - Output ( Max)-
Number of Regulators1
Voltage Dropout ( Max)0.055V @ 1mA