AH9485-WUF-7
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Motor Drivers, Controllers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Technology | Power MOSFET |
| Interface | PWM |
| Supplier Device Package | TSOT-26F |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Load | 2V ~ 6V |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - A C, D C | Brushless DC (BLDC) |
| Step Resolution | - |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The AH9485-WUF-7 is a motor drivers & controllers in the LED & Motor Drivers family manufactured by Diodes Incorporated. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Motor Drivers, Controllers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6.
This device comes in a SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 18.000 units of AH9485-WUF-7 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the AH9485-WUF-7 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 18.000 units of AH9485-WUF-7 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the AH9485-WUF-7 available in?
The AH9485-WUF-7 by Diodes Incorporated is available in a SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for AH9485-WUF-7?
Unit pricing for AH9485-WUF-7 starts at $0.4320 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.