CY9BF328SPMC-GK7E1
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules |
| Product Status | Active |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Speed | 60MHz |
| Connectivity | CSIO, EBI/EMI, I²C, LINbus, UART/USART, USB |
| Series | FM3 MB9B320TA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| R A M Size | 160K x 8 |
| Numberof I/ O | 122 |
| Program Memory Type | Flash |
| Core Size | 32-Bit |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 1.0625MB (1.0625M x 8) |
| Voltage- Supply( Vcc/ Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The CY9BF328SPMC-GK7E1 is a microcontrollers (mcu) in the Microcontrollers & Processors family manufactured by Infineon Technologies. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules, Product Status: Active, Package / Case: 144-LQFP, Peripherals: DMA, LVD, POR, PWM, WDT, Speed: 60MHz.
This device comes in a 144-LQFP package.
FPGACenter currently has 2.853 units of CY9BF328SPMC-GK7E1 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the CY9BF328SPMC-GK7E1 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 2.853 units of CY9BF328SPMC-GK7E1 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the CY9BF328SPMC-GK7E1 available in?
The CY9BF328SPMC-GK7E1 by Infineon Technologies is available in a 144-LQFP package. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for CY9BF328SPMC-GK7E1?
Unit pricing for CY9BF328SPMC-GK7E1 starts at $31.53 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.