XS5A1T4157GWH
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Number of Circuits | 1 |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| On- State Resistance ( Max) | 7.7Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 4.5V ~ 5.5V |
| -3db Bandwidth | 190MHz |
| Charge Injection | 4.5pC |
| Channel Capacitance ( C S(off), C D(off)) | 11pF |
| Current - Leakage ( I S(off)) ( Max) | 320nA |
| Crosstalk | -76dB @ 1MHz |
| Channel-to- Channel Matching (& Delta; Ron) | 90mOhm |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The XS5A1T4157GWH is a analog switches & multiplexers in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Nexperia. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363.
This device comes in a 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 9.000 units of XS5A1T4157GWH in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the XS5A1T4157GWH in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 9.000 units of XS5A1T4157GWH in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the XS5A1T4157GWH available in?
The XS5A1T4157GWH by Nexperia is available in a 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for XS5A1T4157GWH?
Unit pricing for XS5A1T4157GWH starts at $0.3510 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.