FSA2257L10X
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-MicroPak™ |
| Number of Circuits | 2 |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| On- State Resistance ( Max) | 1.15Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 1.65V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Channel-to- Channel Matching (Δ Ron) | 60mOhm |
| Switch Time ( Ton, Toff) ( Max) | 35ns, 15ns |
| Charge Injection | 10pC |
| Channel Capacitance ( C S(off), C D(off)) | 12pF |
| Current - Leakage ( I S(off)) ( Max) | 2nA |
| Crosstalk | -75dB @ 1MHz |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Orange Symbol: Safe for use during the environmental protection period |
Product Overview
The FSA2257L10X is a analog switches & multiplexers in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Onsemi. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 10-UFQFN Exposed Pad.
This device comes in a 10-UFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 21.000 units of FSA2257L10X in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the FSA2257L10X in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 21.000 units of FSA2257L10X in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the FSA2257L10X available in?
The FSA2257L10X by Onsemi is available in a 10-UFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for FSA2257L10X?
Unit pricing for FSA2257L10X starts at $1.18 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.