NB3V60113G00MTR2G
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN |
| Type | - |
| Supplier Device Package | 8-WDFN (2x2) |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Output | LVCMOS, LVDS, HCSL |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| P L L | Yes with Bypass |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Ratio - Input: Output | 1:3 |
| Differential - Input: Output | No/Yes |
| Divider/ Multiplier | Yes/No |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Orange Symbol: Safe for use during the environmental protection period |
Product Overview
The NB3V60113G00MTR2G is a clock generators, plls & synthesizers in the Clock Generation family manufactured by Onsemi. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 8-WFDFN.
This device comes in a 8-WFDFN package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 7.527 units of NB3V60113G00MTR2G in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the NB3V60113G00MTR2G in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 7.527 units of NB3V60113G00MTR2G in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the NB3V60113G00MTR2G available in?
The NB3V60113G00MTR2G by Onsemi is available in a 8-WFDFN package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for NB3V60113G00MTR2G?
Unit pricing for NB3V60113G00MTR2G starts at $6.71 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.