NLAS4684MR2G
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-Micro |
| Number of Circuits | 2 |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| On- State Resistance ( Max) | 800mOhm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 9.5MHz |
| Channel-to- Channel Matching (Δ Ron) | 60mOhm |
| Switch Time ( Ton, Toff) ( Max) | 30ns, 30ns |
| Charge Injection | 15pC |
| Channel Capacitance ( C S(off), C D(off)) | 102pF, 104pF |
| Current - Leakage ( I S(off)) ( Max) | 1µA |
| Crosstalk | -83dB @ 100kHz |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Orange Symbol: Safe for use during the environmental protection period |
Product Overview
The NLAS4684MR2G is a analog switches & multiplexers in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Onsemi. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers, Product Status: Active, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width).
This device comes in a 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 5.610 units of NLAS4684MR2G in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the NLAS4684MR2G in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 5.610 units of NLAS4684MR2G in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the NLAS4684MR2G available in?
The NLAS4684MR2G by Onsemi is available in a 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for NLAS4684MR2G?
Unit pricing for NLAS4684MR2G starts at $0.5011 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.