NS5A4684SMNTBG
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFQFN |
| Supplier Device Package | 10-WQFN (1.4x1.8) |
| Number of Circuits | 2 |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| On- State Resistance ( Max) | 400mOhm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 1.65V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 19MHz |
| Channel-to- Channel Matching (Δ Ron) | 100mOhm (Max) |
| Switch Time ( Ton, Toff) ( Max) | 50ns, 30ns |
| Charge Injection | 38pC |
| Channel Capacitance ( C S(off), C D(off)) | 60pF |
| Current - Leakage ( I S(off)) ( Max) | 100nA |
| Crosstalk | -70dB @ 100kHz |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The NS5A4684SMNTBG is a analog switches & multiplexers in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Onsemi. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 10-WFQFN.
This device comes in a 10-WFQFN package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 10.576 units of NS5A4684SMNTBG in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the NS5A4684SMNTBG in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 10.576 units of NS5A4684SMNTBG in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the NS5A4684SMNTBG available in?
The NS5A4684SMNTBG by Onsemi is available in a 10-WFQFN package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for NS5A4684SMNTBG?
Unit pricing for NS5A4684SMNTBG starts at $0.2808 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.