AD80106Z
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | - |
| Current - Supply | 15.5mA |
| Output Type | - |
| Supplier Device Package | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| -3db Bandwidth | 230 MHz |
| Current - Output / Channel | 200 mA |
| Slew Rate | 800V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 230 MHz |
| Current - Input Bias | 6 µA |
| Voltage - Input Offset | 5 mV |
| Voltage - Supply Span ( Min) | 9 V |
| Voltage - Supply Span ( Max) | 12 V |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The AD80106Z is a op amps & instrumentation amplifiers in the Amplifiers family manufactured by Rochester Electronics. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Mounting Type: -, Package / Case: -.
This device with - mounting.
FPGACenter currently has 5.877 units of AD80106Z in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the AD80106Z in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 5.877 units of AD80106Z in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What is the pricing for AD80106Z?
Unit pricing for AD80106Z starts at $3.29 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.