CY2PP3210AI
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock Buffers, Drivers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7x7) |
| Frequency - Max | 1.5 GHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Output | ECL, PECL |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V |
| Input | ECL, PECL |
| Ratio - Input: Output | 2:5 |
| Differential - Input: Output | Yes/Yes |
| E U Ro H S Status | RoHS non-compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The CY2PP3210AI is a clock buffers & drivers in the Clock Distribution family manufactured by Rochester Electronics. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Clock Buffers, Drivers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 32-LQFP.
This device comes in a 32-LQFP package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 1.829 units of CY2PP3210AI in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the CY2PP3210AI in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 1.829 units of CY2PP3210AI in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the CY2PP3210AI available in?
The CY2PP3210AI by Rochester Electronics is available in a 32-LQFP package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for CY2PP3210AI?
Unit pricing for CY2PP3210AI starts at $12.26 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.