FSA2567UMX-F135
ActiveTechnical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | Break-Before-Make |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-UFQFN |
| Number of Channels | 1 |
| Supplier Device Package | 16-UMLP (1.8x2.6) |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | - |
| Switch Circuit | 4PDT |
| On- State Resistance ( Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 1.65V ~ 4.3V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 475MHz |
| Applications | Telecommunications |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The FSA2567UMX-F135 is a analog switches - special purpose in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Rochester Electronics. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Features: Break-Before-Make, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 16-UFQFN package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 2.793 units of FSA2567UMX-F135 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the FSA2567UMX-F135 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 2.793 units of FSA2567UMX-F135 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the FSA2567UMX-F135 available in?
The FSA2567UMX-F135 by Rochester Electronics is available in a 16-UFQFN package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.