MB88152APNF-G-101-JNERE1
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Type | Spread Spectrum Clock Generator |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Frequency - Max | 67MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| P L L | Yes |
| Input | CMOS, Crystal |
| Ratio - Input: Output | 1:1 |
| Differential - Input: Output | No/No |
| Divider/ Multiplier | No/No |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 3 (168 Hours,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The MB88152APNF-G-101-JNERE1 is a clock generators, plls & synthesizers in the Clock Generation family manufactured by Spansion. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width).
This device comes in a 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 11.430 units of MB88152APNF-G-101-JNERE1 in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the MB88152APNF-G-101-JNERE1 in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 11.430 units of MB88152APNF-G-101-JNERE1 in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the MB88152APNF-G-101-JNERE1 available in?
The MB88152APNF-G-101-JNERE1 by Spansion is available in a 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for MB88152APNF-G-101-JNERE1?
Unit pricing for MB88152APNF-G-101-JNERE1 starts at $1.16 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.