TS331IYLT
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Comparators Linear |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Type | General Purpose |
| Output Type | Open Drain |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Elements | 1 |
| Voltage - Supply, Single/ Dual (±) | 1.6V ~ 5V |
| Voltage - Input Offset ( Max) | 5mV @ 5V |
| Current - Input Bias ( Max) | 0.04µA @ 5V |
| Current - Output ( Typ) | 93mA @ 5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 26µA |
| C M R R, P S R R ( Typ) | 79dB CMRR |
| Propagation Delay ( Max) | 720ns |
| Hysteresis | - |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The TS331IYLT is a analog comparators in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by STMicroelectronics. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Comparators Linear, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: SC-74A, SOT-753.
This device comes in a SC-74A, SOT-753 package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 7.014 units of TS331IYLT in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TS331IYLT in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 7.014 units of TS331IYLT in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TS331IYLT available in?
The TS331IYLT by STMicroelectronics is available in a SC-74A, SOT-753 package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TS331IYLT?
Unit pricing for TS331IYLT starts at $1.35 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.