HD3SS3202IRSVR
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Features | Bi-Directional |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-UFQFN |
| Number of Channels | 2 |
| Supplier Device Package | 16-UQFN (2.6x1.8) |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | - |
| On- State Resistance ( Max) | 8Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 8GHz |
| Applications | USB |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The HD3SS3202IRSVR is a analog switches - special purpose in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Features: Bi-Directional, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 16-UFQFN package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 6.606 units of HD3SS3202IRSVR in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the HD3SS3202IRSVR in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 6.606 units of HD3SS3202IRSVR in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the HD3SS3202IRSVR available in?
The HD3SS3202IRSVR by Texas Instruments is available in a 16-UFQFN package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for HD3SS3202IRSVR?
Unit pricing for HD3SS3202IRSVR starts at $0.6606 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.