HD3SS3212RKST
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Number of Channels | 2 |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (2.5x4.5) |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| On- State Resistance ( Max) | 8Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 2.7V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 8GHz |
| Applications | USB |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 2 (1 Year,30°C/60%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The HD3SS3212RKST is a analog switches - special purpose in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose, Product Status: Active, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Features: -, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 20-VFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 25.057 units of HD3SS3212RKST in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the HD3SS3212RKST in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 25.057 units of HD3SS3212RKST in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the HD3SS3212RKST available in?
The HD3SS3212RKST by Texas Instruments is available in a 20-VFQFN Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for HD3SS3212RKST?
Unit pricing for HD3SS3212RKST starts at $0.7804 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.