TLV9022DSGR
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Comparators Linear |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Type | General Purpose |
| Output Type | Open-Drain, Rail-to-Rail |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |
| Number of Elements | 2 |
| Voltage - Supply, Single/ Dual (±) | 1.65V ~ 5.5V |
| Voltage - Input Offset ( Max) | 1.5mV @ 5V |
| Current - Input Bias ( Max) | 5pA @ 5V |
| Current - Output ( Typ) | 100mA @ 5V |
| Current - Quiescent ( Max) | 30µA |
| C M R R, P S R R ( Typ) | 70dB CMRR, 95dB |
| Propagation Delay ( Max) | 100ns |
| Hysteresis | - |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The TLV9022DSGR is a analog comparators in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Comparators Linear, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Mounting Type: Surface Mount, Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad.
This device comes in a 8-WFDFN Exposed Pad package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 11.274 units of TLV9022DSGR in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TLV9022DSGR in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 11.274 units of TLV9022DSGR in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TLV9022DSGR available in?
The TLV9022DSGR by Texas Instruments is available in a 8-WFDFN Exposed Pad package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TLV9022DSGR?
Unit pricing for TLV9022DSGR starts at $1.19 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.