TS3V330DGVR
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | RGB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Number of Channels | 4 |
| Supplier Device Package | 16-TVSOP |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| On- State Resistance ( Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | 300MHz |
| Applications | Video |
| E U Ro H S Status | ROHS3 Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| R E A C H Status | REACH Unaffected |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The TS3V330DGVR is a analog switches - special purpose in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Texas Instruments. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Features: RGB, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 28.714 units of TS3V330DGVR in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TS3V330DGVR in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 28.714 units of TS3V330DGVR in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TS3V330DGVR available in?
The TS3V330DGVR by Texas Instruments is available in a 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TS3V330DGVR?
Unit pricing for TS3V330DGVR starts at $0.3698 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.