TC4S584F,LF
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Gates and Inverters |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Features | Schmitt Trigger |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package | SMV |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Inputs | 1 |
| Current - Quiescent ( Max) | 4 µA |
| Logic Type | Inverter |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max C L | 120ns @ 15V, 50pF |
| Logic Level - Low | 1.1V ~ 3.3V |
| Logic Level - High | 3.35V ~ 10.6V |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| R E A C H Status | REACH is not affected |
| U S E C C N | EAR99 |
| China Ro H S Status | Green Symbol: Green and environmentally friendly product |
Product Overview
The TC4S584F,LF is a gates & inverters in the Combinational Logic family manufactured by Toshiba Semiconductor and Storage. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Gates and Inverters, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Features: Schmitt Trigger, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a SC-74A, SOT-753 package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 39.834 units of TC4S584F,LF in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TC4S584F,LF in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 39.834 units of TC4S584F,LF in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TC4S584F,LF available in?
The TC4S584F,LF by Toshiba Semiconductor and Storage is available in a SC-74A, SOT-753 package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TC4S584F,LF?
Unit pricing for TC4S584F,LF starts at $0.1397 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.