TC7WBL3305CFK,LF
ActivePricing
* Estimated pricing for reference only. Final price depends on quantity, availability, and market conditions. Submit an RFQ for an exact quote.
Technical Specifications
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Supplier Device Package | 8-SSOP |
| Multiplexer/ Demultiplexer Circuit | - |
| Switch Circuit | - |
| On- State Resistance ( Max) | 19Ohm |
| Voltage - Supply, Single ( V+) | 1.65V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Dual ( V±) | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Applications | - |
| E U Ro H S Status | RoHS Compliant |
| M S L Rating | 1 (Unlimited, 30°C/85%RH) |
| U S E C C N | EAR99 |
| H T S U S | 8542.39.0001 |
| R E A C H Status | Vendor is not defined |
| China Ro H S Status | Orange Symbol: Safe for use during the environmental protection period |
Product Overview
The TC7WBL3305CFK,LF is a analog switches - special purpose in the Analog Switches & Signal Processing family manufactured by Toshiba Semiconductor and Storage. This component is currently in active production.
Key specifications include Category: Integrated Circuits (ICs)/Analog Switches - Special Purpose, Product Status: Active, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Features: -, Mounting Type: Surface Mount.
This device comes in a 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) package with surface mount mounting.
FPGACenter currently has 3.894 units of TC7WBL3305CFK,LF in stock, available for immediate shipment with no minimum order quantity.
Application Areas
Frequently Asked Questions
Is the TC7WBL3305CFK,LF in stock and ready to ship?
Yes, FPGACenter currently has 3.894 units of TC7WBL3305CFK,LF in stock. Orders placed before 3 PM (CST) are eligible for same-day dispatch. No minimum order quantity required.
What package type is the TC7WBL3305CFK,LF available in?
The TC7WBL3305CFK,LF by Toshiba Semiconductor and Storage is available in a 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) package with surface mount mounting configuration. All parts are original and shipped in manufacturer-standard packaging.
What is the pricing for TC7WBL3305CFK,LF?
Unit pricing for TC7WBL3305CFK,LF starts at $0.1242 with volume discounts available for quantities of 10+, 100+, 500+, and 1,000+ units. Submit an RFQ for a customized quote based on your specific quantity requirements.